Ex-Husqvarna atgriežās kā SWM

SWM, leģendārais Itāļu zīmols 70-tajos / 80-tajos gados, ir daudz zināms par SWM motociklu sniegumu moto triāla sacensībās (SWM pieder pasaules mēroga tituli ar Gilles Burgat 1981 gadā), enduro un motokrosa sacensībās. Šobrīd šis zīmols atdzimis no pelniem pēc tam, kad pārtrauca savu darbību 1984 gadā, krīzes apstākļu dēļ pārtrauca motociklu ražošanu.

Husqvarna rūpnīcu nopirka Itālis Ampelio MACCHI (ex MV Augusta, Cagiva, Aprilia, Husqvarna galvenais inženieris un konstruktors) sadarbībā ar Ķīnas investoru Daxing Gong Shineray Group īpašnieku. SWM zīmols atkal atdzimst un parādās 2015 gadā ar sešiem motociklu modeļiem, no sava kataloga ar diviem 300-500cc populārajiem enduro motocikliem uz ex – Husqvarna motociklu bāzes.

SWM Motocikli ir jauna motociklu kompānija, kas iedvesmojusies no pagātnes, cēlusies no kaislībām un tehniskās kompetences no paša Itāļu inženiera Ampelio MACCHI un Daxing Gong.

Ampelio Macchi ir itāļu prestižo vēstures zīmolu radītājs, kā piemēram Cagiva, Husqvarna un Aprilia, kur viņš bija tehniskais vadītājs un ar savā laikā iegūtajiem 51 pasaules tituliem, un 46 ar Husqvarna un 5 ar Aprilia tituliem.

Daxing Gong Daxing Gong ir veiksmīgs biznesmenis no Ķīnas, līderis no majestātiskās Shineray grupas, kas nodarbojas ar divu un četru riteņu transportlīdzekļu ražošanu, rūpniecības un lauksaimniecības produktu un elektro ģeneratoru ražošanu.

Divas pretējas pasaules saliktas kopā ar to pašu vīziju-redzējumu un to pašu gribu būvēt augstas kvalitātes motociklus ar Itālijas dvēseli, identificējami kā paiet laiks, tādā stāvoklī kā mākslas štābā ar pieredzējušu tehnisko darbinieku atbalstu attīstās šajā teritorijā kas ir bagāta ar motociklu vēsturi un ko vada liela motivācija.

Sastapšanās starp Ampelio MACCHI un Daxing Gong ir gandrīz nejauša, bet savstarpējā sapratne bija tūlītēja. Apveltīti ar to pašu mīlestību pret motocikliem un identisku sapni, lai uzbūvētu jaunu motociklu centru pašā Eiropas sirdī Itālijā, tā tika radīts solīds centrs ar gudriem bet ambicioziem plāniem.

No motora līdz šasijai un no elektronikas līdz stilam, viss ir izstrādāts kompānijas iekšienē ar precizitāti un īpašu uzmanību pret katru sīkāko detaļu. Pieredzējuši pašu itāļu darbinieki par 360 grādiem pārvalda zināšanas par dizainu, konstrukcijām, pētniecību un attīstību, plašu produktu testēšanu un kvalitātes kontroli un, visbeidzot, motociklu ražošanu un izplatīšanu.